»Če pa bi šlo za pojav bolezni po več kot enem mesecu – kar je mogoče zgolj po cepljenju z AstraZeneco –, pa bi ta bolezen sicer delovala zaščitno, ampak s stališča cepljenja ni regulirano, da bi bila ta bolezen priznana kot drugi odmerek.«
»Učitelji so praviloma mlajši od 65 let, torej jih lahko cepimo tudi z AstraZeneco. Iz teh razlogov je to prva starostna skupina, ki jo lahko cepimo na takšen način, in ker je delovanje šolstva v šoli ena ključnih prioritet vlade v tem trenutku, želimo prihodnji teden ta proces sprožiti.«
»Pričakujemo, da bo Evropska unija sklepala pogodbe z vsemi dobavitelji cepiv. Tudi z AstraZeneco se mora pogovarjati o morebitnih nabavah, kajti ta trenutek je AstraZeneca na evropskem zemljevidu pomembna. Ne nazadnje se je z njo cepilo več 10 milijonov državljanov EU-ja, in tega ne gre zanemariti.«
»Rezultati seroloških preiskav kažejo na to, da ni zanesljivih znakov, da bi protitelesa ob blažjem prebolevanju bolezni lahko zdržala več kot tri mesece.«
»Če je oseba zbolela po 1. odmerku, dobi drugi odmerek do 6 mesecev po začetku bolezni.«
»Ko je imunost po preboleli bolezni še prisotna, je zato smiselno cepljenje samo z enim odmerkom.«
»Računamo, da bomo največji del prebivalca cepili ravno z AstraZeneco.«
»Za 18 mesecev ali eno leto ne moreš ustaviti zdravstva, ker nam bo v tem primeru grozilo, da zaradi zapletov ali kroničnih bolezni izgubimo več ljudi kot pa zaradi epidemije.«
»Kdor je zbolel po prvem odmerku, naj drugi odmerek prejme znotraj 6 mesecev po začetku bolezni.«
»V SV smo t. i. prebolevnike cepili, ko je od začetka njihove bolezni minilo 1 do 6 mesecev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju